Energetska obnova zgrade Druge gimnazije Varaždin

Naziv projekta:

Energetska obnova zgrade Druge gimnazije Varaždin na adresi Hallerova aleja 6a, 42000 Varaždin

Kratki opis projekta:

Ovim projektom želi se unaprijediti energetska učinkovitost zgrade Druge gimnazije Varaždin. Svrha ovog projekta je smanjenje potrošnje energije u zgradi Druge gimnazije Varaždin provedbom aktivnosti energetske obnove te uvođenje OIE. Energetska obnova će uključivati izvedbu toplinske izolacije vanjskih zidova sistemom ETICS, povećanje toplinske zaštite krova iznad grijanog prostora, povećanje toplinske zaštite ukopanog zida, povećanje toplinske zaštite poda prema negrijanom tavanu, povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru te zamjenu vanjske stolarije.

Modernizacija sustava grijanja i hlađenja izvršiti će se ugradnjom novog visokoučinkovitog sustava grijanja, ugradnjom dva kondenzacijska toplovodna uređaja, ugradnjom dizalice topline te zamjenom ili uvođenjem sustava hlađenja novim visokoučinkovitim sustavom. Uvesti će se sustav daljinskog očitanja potrošnje energije i vode te sustav kontrolnih mjerila energenata i vode.

Ugradit će se fotonaponski moduli za proizvodnju električne energije iz OIE za potrebe ETC-a.

Navedenim mjerama doći će do povećanja energetske učinkovitosti zgrade koja će se očitovati u uštedi potrebne toplinske energije za 50,86%, uštedi primarne potrošnje energije za 87,39% kao i smanjenju emisije CO2 za 87%.

Ciljevi i očekivani rezultati:

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija2014. – 2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4c1 Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora.

Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti.

Obnovom energetske funkcionalne cjeline (ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (QH,nd) nakon provedbe projekta od (%) 50,86%.

Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski specifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref.br.KK.04.2.1.04, a to je ušteda energije za grijanje / hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje / hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Navedeni cilj će se postići kroz provedbu sljedećih aktivnosti:

• izrada glavnog projekta energetske obnove s pripadajućim elaboratima
  • povećanje toplinske zaštite krova iznad grijanog prostora
  • povećanje toplinske zaštite vanjskog zida
  • povećanje toplinske zaštite ukopanog zida
  • povećanje toplinske zaštite poda prema negrijanom tavanu
  • povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru
  • zamjena vanjske stolarije
  • ugradnja dva kondenzacijska toplovodna uređaja
  • ugradnja dizalice topline
  • uvođenje sustava hlađenja novim visokoučinkovitim sustavom
  • ugradnja fotonaponskih modula za proizvodnju električne energije iz OIE za potrebe ETC-a
  • projektantski nadzor
  • stručni nadzor građenja
  • usluga koordinatora zaštite na radu tijekom građenja
  • energetski pregled zgrade, izrada izvješća o energetskom pregledu zgrade i energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove
  • upravljanje projektom i administracija
  • promidžba i vidljivost projekta.

Ukupna vrijednost projekta:

Procijenjena ukupna vrijednost projekta iznosi 8.174.001,98 HRK. Od toga 4.512.078,59 HRK sufinancira Europski fond za regionalni razvoj kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnu os 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.

Razdoblje provedbe projekta:

Ukupno trajanje projekta je 28 mjeseci, odnosno od 11. listopad 2017. do 10. veljače 2020.

Kontakt osoba za više informacija:

Ravnateljica Zdravka Grđan, prof.

Hallerova aleja 6a, 42000 Varaždin

Telefon: 042/ 330 844
042/ 330 756
Tel/fax.: 042/ 330 842
E-mail: info@gimnazija-druga-vz.skole.hr
  2gimnvz@gmail.com

Dokumentacija o nadmetanju za javnu nabavu radova za izvođenje energetske obnove zgrade Druge gimnazije Varaždin na adresi Hallerova aleja 6a, 42000 Varaždin

Objava dokumentacije o nadmetanju (objava preko EOJN sustava) za javnu nabavu radova za izvođenje energetske obnove zgrade Druge gimnazije Varaždin na adresi Hallerova aleja 6a, 42000 Varaždin.

Rok za dostavu ponuda: 10. 10. 2018. godine.

Rok za dostavu ponuda: 30. 05. 2018. godine.