UPISNA KAMPANJA 2013.

Autor: Zdravka Grđan, 18. 3. 2013.

Druga gimnazija Varaždin u petak, 15. ožujka bila je domaćinom posljednjeg u nizu predstavljanja nastavnih programa srednjoškolskih ustanova s područja Varaždinske županije. Petstotinjak učenika završnih razreda iz sedam varaždinskih osnovnih škola imalo je priliku prikupiti sve potrebne informacije vezane uz nastavak svog školovanja, ali i o mogućnostima zapošljavanja nakon što maturiraju.

Sportska dvorana Druge gimnazije Varaždin

Nakon što je buduće srednjoškolce i njihove roditelje pozdravio zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina mr.sc. Vjeran Radelić, okupljenima se obratio zamjenik župana Varaždinske županije Milan Pavleković.

-Dragi učenici, iznimno mi je drago što Vam ovom kampanjom Varaždinska županija može pomoći da donesete jednu od najvažnijih odluka u svom životu. Bez obzira za koju se školu odlučili, dobro ćete izabrati jer su sve škole iznimno kvalitetne. Neka vam srednjoškolsko obrazovanje bude jedno od najljepših razdoblja u životu. Učite za sebe ali i za naše bolje sutra- istaknuo je Pavleković, zahvalivši se pritom svim ravnateljima i predstavnicima škola, partnerima, Centru izvrsnosti iz hrvatskog jezika te Valentini i Teni Šinjori u realizaciji ovog projekta.

Posljednjem predstavljanju srednjih škola prisustvovao je i pročelnik upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije mr.sc. Miroslav Huđek.

Jedinstvenu kampanju „Odaberi svoju školu“ već šest godina zaredom provodi Varaždinska županija sa partnerima Hrvatskim zavodom za zapošljavanje - Područnom službom Varaždin, Hrvatskom gospodarskom komorom - Županijskom komorom Varaždin te Obrtničkom komorom Varaždin. Ove godine odaziv je  nadmašio sva očekivanja. Proteklih deset dana gotovo dvije tisuće učenika osmih razreda slušalo je predstavljanja nastavnih programa, uvjete upisa i mogućnosti zapošljavanja nakon završetka školovanja u 17 javnih i privatnih srednjih škola Varaždinske županije.  Kampanju je pratila prigodna knjižica „Odaberi svoju školu“ s pripadajućim DVD-om.

Voditeljica Centra izvrsnosti iz hrvatskog jezika Valentina Šinjori, pročelnik Miroslav Huđek, ravnateljica Zdravka Grđan, zamjenik gradonačelnika Vjeran Radelić, zamjenik župana Milan Pavleković

Predstavnice Druge gimnazije - prof. Martina Oršić i prof. Jasminka Trojko

Učenici i roditelji gradskih varaždinskih škola

Tehničke pripreme u tijeku... hvala svim učenicima Druge gimnazije na pomoći!

Učenici Elektrostrojarske škole - MEC TV

Pročelnik Mr.sc. Miroslav Huđek i ravnateljica

Mediji odlično dokumentirali Upisnu kampanju

Posebne pohvale učenicima i mentorima Elektrostrojarske škole