ERASMUS + PROJEKT

Autor: Administrator , 22. 9. 2021.

INTERNI NATJEČAJ ZA SUDJELOVANJE U ERASMUS + PROJEKTU

Pozivaju se učenici 1., 2., 3. i 4. razreda da se prijave za sudjelovanje u Erasmus + projektima „Our Common Fundament: European Values“ i „What are we made of? Cultural heritage of Croatia, Germany and Spain“. Druga gimnazija Varaždin provodi međunarodni projekt Erasmus+ KA2 (Strateška partnerstva) uz odobrenje i sufinanciranje Europske komisije. Projekt pod nazivom „Our Common Fundament: European Values“ za cilj ima razmjenu primjera dobre prakse, a bavi se istraživanjem temeljnih europskih vrijednosti: tolerancija, sloboda, jednakost i demokratska participacija. Projekt pod nazivom „What are we made of? Cultural heritage of Croatia, Germany and Spain“ za cilj ima razmjenu primjera dobre prakse, a bavi se istraživanjem kulturne baštine država članica Europske unije.

Projekti uključuju mobilnosti učenika i nastavnika u sve škole koje sudjeluju u projektima (Španjolska, Njemačka, Danska), sudjelovanje u aktivnostima u sklopu projekata te uzvratne posjete Drugoj gimnaziji Varaždin.

Uvjeti za sudjelovanje:

• Interes prema društvenoj grupi predmeta
  • Otvorenost prema drugim kulturama
  • Spremnost na rad izvan nastave u dogovoru s nastavnicima
  • Izražene komunikacijske vještine
  • Mogućnost sporazumijevanja na engleskome jeziku (najmanje A2)
  • Kreativnost
  • Spremnost na udomljavanje učenika/ce iz inozemstva
  • Spremnost na putovanje
  • Odgovornost i želja za rješavanjem problema.

Interni natječaj objavljen je na web stranici Škole, Facebook stranici škole i oglasnoj ploči.

U vlastoručno potpisanoj prijavi istaknite svoju želju za sudjelovanjem u projektima te dostavite pedagoginji najkasnije do 27. rujna 2021. (ponedjeljak) do 14.00 sati.

U Varaždinu, 22. rujna 2021.

Ravnateljica:

Zdravka Grđan, prof.